2016-7 Yoga Kursları

Yeni bir eğitim öğretim dönemine başlamak üzereyiz sevgili öğrenciler. Ekimden Hazirana kadar sürecek bir Shadow Yoga programı hazırladım sizler için. Programda neler mi var? İstanbul ve İzmir’de hafta sonu çalışmaları, uzun soluklu eğitimler, orta ve ileri seviye dersleri, yurt içi ve yurt dışında yoga kampları ve her zamanki gibi ders sonrası kahvaltıları, ders öncesi sohbetleri, kitaplar, yazılar, dostluklar…

Umarım bu sene yepyeni öğrencilerle tanışır, eski yüzlere kavuşur ve birlikte öğrenir, büyürüz.

Defne 1SHADOW YOGA’nın TEMELLERİ

(Cihangir Yoga‘da hafta sonu kursu)

22-23 Ekim 2016 08:00-11:30 @Cihangir Yoga, Fındıklı Şubesi

Ustamın geliştirdiği bu hatha yoga sistemi hakkında bilgi sahibi olmak, kendine has hareket serisinin (prelüd) vücut, nefes ve zihindeki etkisini deneyimlemek için tadımlık bir kurs. Yeni başlayanlar, yogaya ara vermiş olanlar ve tabii benimle eğitimini sürdüren öğrenciler için uygun bir çalışma bu. Herkes, en eski müdavimler bile bu temel kursta yeni bilgiler edinecektir.

Fiyatlar ve kayıtlar için  info@cihangiryoga.com adresinden veya Cihangir Yoga, Fındıklı +90 539-572 84 37 / +90 212 243 19 93 telefonundan iletişime geçebilirsiniz.

 

IMG_0988

Shadow Yoga Kursları – Başlangıç

(Altı aylık yoğun program)

Hafta sonu kursuna geldiniz… veya gelmediniz ama  Shadow Yoga’yı ayrıntılı bir biçimde öğrenmek istiyorsunuz. Ya da boş verin Shadow kısmını. Hatha yogayı derinlemesine öğrenmek istiyorsunuz. Bu hatha’nın ha’sı nereden gelir, tha’sı nedir? Enerhi anatomisi, felsefesi, tarihi, şekillerin vücutta, zihinde işleyiş tekniği, yoga ve sağlık bağlantısı, nefes ve zihin bağlantısı,  sinir ve ruh ilişkisi gibi (ve daha nice) soruya yanıt arıyorsunuz. İşte sizinki gibi açık ve meraklı kafalar için toplam altı ay sürecek bir eğitim başlatıyorum. Altı ayın tamamına katılmanız da şart değil, ama bir başlamanız şart! İlk üç ayı tamamlayıp bırakabilirsiniz de ve hatta ilk ay katılıp sonra bırakabilirsiniz… Seçim sizin. Ama ilk üç ayı yapmadan trene atlamak yok. Yani Kasım ayında başlayan grup Nisan sonuna kadar berbaer ders görecek. Sebat edip de altı ayı tamamlayanlar, Mayıs ve Haziran aylarındaki mezuniyet kamplarına katılmaya hak kazanacaklar. Tarihler, günler ve saattler burada.

(Bu programa kaydolmak için hafta sonu çalışmasını yapmış olmanıza gerek yok.)

Bu kursların da hepsi Cihangir Yoga‘nın Fındıklı şubesinde gerçekleşecek.

Fiyatlar ve kayıtlar için  info@cihangiryoga.com adresinden veya Cihangir Yoga, Fındıklı +90 539-572 84 37 / +90 212 243 19 93 telefonundan iletişime geçebilirsiniz.

 

Shadow Yoga Kursları – Orta Seviye

(Yedi aylık yoğun program)

ilkay torum-1590 copy

İlk seneyi başarıyla tamamladınız. Hatta belki ikinci seneyi bile bitirdiniz. Bu sınıf ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü senesine girmiş öğrencilerim için uygundur. Tek ön koşulu prelüdlerden en az bir tanesini (öğrendiğiniz kadarıyla) tek başına teklemeden yapabiliyor olmanız. Bu seviye çok önemli çünkü prelüdlerin üçü de bu seviyede öğreniliyor. İki,  hatta üç sene bu sınıfa devam edip, alttan gelen öğrencilerle prelüdleri tekrar etmek ilerisi için müthiş faydalı. Prelüdlerin öğrenilmesi süresi için Zhander Remete Shadow Yoga kitabında üç ila yedi seneyi öngörüyor. Bu da demek oluyor ki ilk iki sınıfa (başlangıç ve orta) yedi sene boyunca gelebilirsiniz.

Orta seviye kurslarının tarih ve saatleri için buraya bakabilirsiniz. Bu sınıfın tüm dersleri Yeşil Stüdyo‘da yapılacaktır.

Shadow Yoga Kursları – İleri Seviye

(Yedi aylık yoğun program)

Bu sınıfa geçtiğinizde sırtınız yere gelecek!

Ne demek mi bu şimdi?

Ayaktaki hareket serilerini (prelüdlerin)  ustalıkla tamamladığınız ve kendi başınıza çalışma disiplinini edindiğiniz bu aşamada size asana (yerde yapılan hareketler), mudra (sırt üstü hareketleri, ters duruşlara giriş), şavasana ve uzun oturmalı bitiriş serileri göstereceğim. Bu sınıfta genelde beş ila on arası bir zamandır  benimle çalışan  öğrenciler bulunuyor. Orta seviyeden bu sınıfa geçen öğrenciler prelüdleri tekrarlarken kıdemli öğrenciler nefesi, hareketi, zihni inceltme sürecine giriyorlar. Bu sınıfa devam eden öğrenciler Zhander Remete ile Emma Balnaves’in açtığı Shadow Yoga kurslarına başvurabilirler.

İleri seviye derslerinin tamamı Yeşil Stüdyo‘da yapılmaktadır.

İleri seviye kurslarının tarih ve saatleri için buraya bakınız.

SHADOW YOGA’nın TEMELLERİ_İZMİR 

18-19-20 KASIM 2016

Çakri

İzmir’de yıllardır benimle çalışan harika bir grubum var. Bu hafta sonu kursu biraz onların çalışmasını geliştirmek biraz da daha önce bu sistemde çalışmamış öğrencilere Shadow Yoga’nın inceliklerini öğretmek için düzenleniyor. Hali hazırda yoga öğrencisi iseniz kolaylıkla bu gruba ayak uydurabilirsiniz. Bu hafta sonu çalışmasında da hatha yoga sistemi hakkında bilgi vereceğim. Beraberce prelüdlerin vücut, nefes ve zihindeki etkisini deneyimleyeceğiz. Her zamanki bu kursta da  teoriyi hareketten, hareketi teoriden besleyerek yol alacağız.

Kayıtlar, saatler ve fiyatlar için İzmir Yoga‘yı arayınız.

 

YIL SONU KAMPLARI

. ŞİRİNCE TİYATRO MEDRESESİNDE YIL SONU KAMPI 

17-21 MAYIS 2017

İlk seneyi başarıyla tamamlamış tüm öğrenciler ile orta/ileri seviyelere açık olan bu kamp doğa içinde, günlük alışkanlıklardan sıyrılarak yaşayacağımız derin bir yoga-yaşam deneyimi olacak. Katılmayı düşünen öğrencilerin benden onay almaları şarttır. Fiyat ve program ayrıntılarını çok yakında yazacağım.

 

img_1843

Foto: Özcan Yüksek

. YUNANISTAN’IN LEROS ADASINDA YIL SONU KAMPI 

21-25 Haziran 2017

2016-17 Eğitim öğretim yılını her sene olduğu için bu sene de Leros adasındaki kursumuz ile kapatıyoruz. Bu kursta yerimizi sınırlı olduğundan öncelik İstanbul ve İzmir’deki orta ve ileri seviye öğrencilerine verilecektir. Kursa katılmak isteyenlerin benden onay almaları gerekmektedir. Yolculuk genelde hep beraber Bodrum üzerinden yapılıyor ama kendi imkanlarınızla da Leros’a gelebilirsiniz. Hep beraber aynı köşkte kalıp, yoga derslerimizi de  köşkün salonunda göreceğiz. Önceki yıllarda düzenlediğimiz kampımızın kısa filmini buradan seyredebilirsiniz.

 

Fotoğraflar:

Kokia Sparis

Rebekka Haas

İlkay Torum

Aisha Harley

Özcan Yüksek

 

 

 

 

 

 

Bu yazı Türkçe Yazılar, Yoga içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.