İzmir’de Hatha Yoga Anatomisi

Bu cumartesi (21 Nisan 2017) İzmir Yoga da Hatha Yoga’nın işleyiş mekanizmasını, enerji anatomisini, apanayı, pranayı ve diğer vayuları, koşaları, çakraları, nadileri konuşuyor, basit bir seri eşliğinde nefesi ve canı hissediyoruz! 

Meraklı ruhları mutlaka bekliyoruz! Yoga bilmeniz gerekmiyor

img_1857Ayrıntılar şöyle: 

Beden, zihin ve nefes çalışmaları vasıtası ile bütünleşmeyi amaçlayan Hatha Yoga’nın bize sunduğu anatomi sadece fiziksel beden ile sınırlı bir anatomi değildir. Beden iç organlar, sinir, solunum, dolaşım, sindirim sistemi ve beş duyu organı ile donatılmıştır ama bu yapıyı birbirine bağlayan ve ölü bedeni canlısından ayıran çok önemli bir parçası daha vardır: CAN. Hatha Yoga canın vücutta ahenkle akmasını sağlar. Bu süreci konuşacağımız sohbetimizde Hatha Yoga anatomisinin temel unsurları olan nadiler, vayular, çakralar ve koşalar hakkında bilgi edineceğiz ve basit bir seri eşliğinde bu unsurların işleyiş dinamiğini kendi nefesimiz, vücudumuz ve zihnimizde deneyimleyeceğiz.

PROGRAM
27 Nisan Cumartesi
11:00 – 13:30

Yer: İzmir Yoga
1377 Sk. Çiftçi Apt. No.7 Kat.4 D.8 Alsancak / İzmir

FİYAT:200 TL KAYIT

Yerinizi ayırtmanız ve ön ödeme yapmanız  gereklidir.
İzmir Yoga: +90 232 421 11 65

Bu yazı Türkçe Yazılar, Yoga, İstanbul Yazıları içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5 Responses to İzmir’de Hatha Yoga Anatomisi

 1. Pınar dedi ki:

  21 Nisan günü gerçekleşen İzmir eğitiminizi kaçırdım, yukarıda 27 Nisan Cumartesi tarihinden söz edilmiş fakat 27 Nisan Cumartesi gününe denk gelmiyor, belki de yanlış yazıldı. Sizden isteğim İzmir’e bir sonraki gelişinizde yoga dersinize katılmak, bir sonraki tarih belli mi acaba? Sevgiler.

  • Kalemtıraş dedi ki:

   Sevgili PInar,

   İzmir’e yılda iki defa geliyorum. Altı ay aralıkla. Bir sonraki seferim Kasım ayında olacak. İzmir Yoga’nın programını izlerseniz orada ilan edeceğiz. 27 Nisan yanlış yazılmış. 21 Nisan’da eğitimi yaptık biz. Bir sonraki sefere görüşmek üzere!

 2. Pınar dedi ki:

  Teşekkürler, İzmir’de varsa Shadow Yoga için, yoksa da yogaya başlangıç için referans olabileceğiniz bir isim var mı acaba? Son olarak Istanbul ve Izmir dışında Datça, Fethiye vb. yerler var mı programınızda yakın zamanda? Sevgilerle, görüşmek üzere.

  • Kalemtıraş dedi ki:

   İzmir’de ya da Türkiye’nin bir başka yerinde henüz benden başka Shadow Yoga dersi veren hocamız yok. Ama size İzmir Yoga’yı tavsiye ederim. Zeliha’nın derslerini özellikle. Türkiye’de başlangıç seviyesine uygun kursların tamamı 2018’de başlayacak.

 3. Pınar dedi ki:

  Teşekkürler, sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s