Bunaldık Bugün

Sevgili Kıvırcık Okurları,

Burası öyle tatsız bir sıcakla kavruluyor ki…güneş yok, bulutlar 35 derecelik bir ısıyla atmosfere bastırıyorlar. Yağsa bari. Nerde? Neyse…size sıcaktan bahsedecek kişi üç günlük heatwave kurbanı ben değilim tabii.

Salı öğleden sonraları havuza gidiyoruz. Kokia her hafta biraz daha iyi yüzüyor. 500 metre toplam ama durmadan gidip geliyoruz. Havuz çıkışında Mio Sushi’de yemek yeniyor muhakkak. Bugün yüncüye gitmek istedim ben bir de. Yüncü şehrin taaa öte yanında. Sıcak MS hastalarının en büyük düşmanı. Arabamızın kliması bozuldu. Kokia yine de kırmadı beni, sushi üzerine kuzey Portand’a çevirdik dümeni.

Barista 

Alberta caddesinde Barista cafe açılmış. Gitmişken bir test edelim bakalım dedik. Albina Press’in ödüllü baristası ”hot” Billy boy iki sene önce şehir merkezinde kendi kafesini açmış, adını da Barista koymuştu. Şimdi de şube açmış. Bunca iş güç arasında bir de Japon bir manken ile evlendi. Karısı doğurdu, manken ölçülerine döndü bile. ‘Uzun lafın kısası ‘Hot” Billy boy’un şeker yüzünü görmek artık bizlere kısmet olmuyor.

Alberta Barista ferah ve pek cool ama kahve yapmayı henüz öğrenmemiş acemi baristalar servis yapıyor. Billy Boy kendi kafesinde amerikano içmiyor galiba bir zamandır.

New York Times’ı önümüze açıp biraz daha bunaldık. Taliban yasalarınca taşlanarak -hem de kendi aileleri ve komşuları tarafından- öldürülen genç çift, Pakistan’da sel felaketi, İran’da ölü kocasını aldattığı iddiası ile ölüm cezasına çarptırılan Azeri Sakine, İsrail ABD, Türkiye Yunanistan…içimiz kabardı. Ben yüncünün yolunu tuttum. Kokia tatsız kapuçinosu ile New York Times’a biraz daha gömüldü.

Dünyadaki acılardan sersem vaziyette 500 derece santigrat arabamıza atlayıp evimize döndük.

Soyunduk, dökündük, pervane, AC, limonata gazoz, evin iki ayrı köşesine sinek gibi yapıştık.

Kışımı geri istiyorum!
Ve 2012 mi gelecek, Nuh’un gemisi mi neyse, gelsin artık…
Bu felaketler çağı sona ersin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s